Vyliečme si svoj svet odpustením

Autor: Eva Sulovská | 26.4.2011 o 10:49 | (upravené 23.10.2016 o 9:24) Karma článku: 3,28 | Prečítané:  600x

Každý z nás v sebe nesie nespracované zážitky a bolesti, ktoré čakajú na vyriešenie. V každom z nás je množstvo nánosov, ktoré čakajú na vyčistenie. Bez našej vedomej účasti na ich riešení sa ale nestane v

Pre mnohých to môže byť veľmi ťažký a náročný krok, pretože sú medzi nami aj obete manipulačného konania iných ľudí, ktoré sa mylne domnievali, že ich láska manipulátora zmení. Áno, láska určite dokáže pomôcť zmeniť konanie človeka so zdravým jadrom  , ktorý nejakým postojom alebo konaním zišiel zo správnej cesty. Ale v prípade manipulačného konania chorého človeka, môže ísť aj o taký rozsah manipulácie, ktorý spôsobí deštrukciu osobnosti nič netušiaceho človeka s otvoreným srdcom. Pokiaľ sme príliš zapletení do osídiel napätia, v akomkoľvek vzťahu, môže sa nám javiť odpustenie ako nemožné. Ale nič nie je nemožné, keď máme pevnú vôľu. Stačí sa pre odpustenie rozhodnúť. Neznamená to, že súhlasíme s konaním človeka, ktorý nám ublížil. Znamená to že sa oslobodzujeme a viac už nebudeme obeťou tohto zranenia. V našom srdci na začiatku odpúšťania nemusíme hneď cítiť lásku, vráti sa do neho postupným očisťovaním. Pre úspech celého procesu stačí vysloviť formulku odpustenia. Vyslovujeme ju tak dlho, aby sa nám natrvalo vryla do podvedomia a celý proces sa tak zautomatizoval. Odpúšťať podľa Biblie tiež nestačí iba raz, ale 77x.
Formulku odpustenia si môžeme vytvoriť vlastnú, ale môžeme použiť aj nasledovnú :
77 x odpúšťam (meno a priezvisko osoby, ktorej odpúšťame) všetko, čím mi kedy vedome, či nevedome myšlienkou, slovom, emóciou, či skutkom v minulosti, či prítomnosti ublížil(a) a tiež prosím (meno a priezvisko osoby, ktorej odpúšťame), aby mi odpustil(a) všetko, čím som mu (jej) kedy ja vedome, či nevedome myšlienkou, slovom, emóciou, či skutkom v minulosti, či prítomnosti ublížil (a) a 77 x odpúšťam tiež sám (sama) sebe všetko, čím som si kedy ja ublížil (a) vedome, či nevedome myšlienkou, slovom, emóciou, či skutkom v minulosti, či prítomnosti v súvislosti so vzťahom s (meno a priezvisko osoby, ktorej odpúšťame), či s akoukoľvek situáciou s ním (ňou).
Vhodné je venovať pozornosť odpúšťaniu aj večer pred spaním, aby nás vzťahová disharmónia nebudila zo spánku, aj ráno pri vstávaní, aby sme ju so sebou nevláčili celým dňom a aj pred a po prípadnom stretnutí, aby sa na nás nenabalila disharmónia ďalšia.
Onedlho po začatí práce s odpúšťaním začneme vnímať, že sa nám formulka odpustenia vyslovuje čím ďalej tým ľahšie. A vzťah sa začne pomaličky uzdravovať.
Keď bude jeden vzťah uzdravený, zrazu sa v našich myšlienkach začnú vynárať spomienky na ďalších ľudí, na ktorých sme už dávno pozabudli a s ktorými tiež nemáme celkom vyrovnané všetky záležitosti. Takto sa nám postupne ukážu všetky naše zbytočné bremená, aby sme ich mohli trpezlivou prácou postupne jedno za druhým odložiť.
Oslobodením sa od bremien neodpustenia budeme skutočne ľahší. Naše svetlo bude žiariť jasnejšie a omnoho krajšie. Už samotná skutočnosť, že sa už viac nebudeme musieť zaoberať nespracovanou minulosťou má nesmiernu hodnotu. Takže dajme sa do práce.
Veľa šťastia!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?